Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

SSCB'den bugüne uzun yolculuk: THY Rusya'da 30'uncu yılını kutladı

Uzun yolculuk, SSCB henüz ayaktayken, 4 Aralık 1989'da Türk Hava Yolları'nın İstanbul - Moskova seferini yapan uçağının Şeremetyevo Uluslararası Havaalanı'na inmesiyle başladı. Airbus A310 ile yapılan bu seferin üzerinden tam 30 yıl geçti. THY, bugün Rusya'da 10 şehre direkt uçuş yaparak, Ruslar için Aeroflot'tan sonra "ikinci milli hava yolu" olarak anılır hale geldi.  

Rus Aviaport.ru sitesi, "THY, Rusya ile direkt uçuşların açılmasının 30. yıldönümünü kutluyor" haberiyle Rusları bilgilendirdi. Habere göre, THY, diğer havayollarından daha fazla ülkeye uçuş yapan kurumlarından biri.

Haberde şöyle deniliyor:

"Tam 30 yıl önce, 4 Aralık 1989'da Türk Hava Yolları, ilk uçuşunu SSCB'ye İstanbul - Moskova - İstanbul rotasında Airbus A310 ile yaptı. Haftada 7 uçuş ile başlayan, Moskova'ya uçuş sıklığı sürekli arttı. Türk Hava Yolları bugün Moskova ve Rusya'nın diğer 9 şehrine ve ayrıca dünyanın 126 ülkesinde 316 varış noktasına uçuşlar gerçekleştiriyor." 

Yazıda  Rusya'nın  direkt THY seferi yapılan şehirleri Moskova, St. Petersburg, Kazan, Soçi, Rostov,  Yekaterinburg, Krasnodar, Ufa, Voronej ve Samara olarak sıralandı.

5.12.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi