Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Beyaz Saray'dan Ukrayna'nın 'NATO'ya katılma' talebine yanıt

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Donbass konusunda Ukrayna'nın yanında olduklarını ancak bu ülkenin NATO'ya katılması konusunda kararı 'NATO'nun vereceğini' söyledi. Psaki, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, gündemi değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Toplantıdaki bir gazeteci, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'in, ülkesinin NATO'ya katılma isteğini dile getirdiğini anımsatarak, ABD'nin Ukrayna'ya bu konuda destek verip vermeyeceğini sordu.
 
Psaki, Ukrayna'nın uzun süredir NATO'ya katılma isteğini dile getirdiğini ifade ederek, "Ukrayna'ya güçlü desteklerimizi her zaman iletiyoruz. Onlara karşı bir tehdidi geri püskürtmek için de çabalıyoruz ancak Ukrayna'nın ittifaka katılması kararı NATO'nun vereceği bir karardır" dedi.
 
Zelenskiy, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Donbass'taki savaşın, sadece ülkesi NATO'ya üye olursa sona ereceğini savunmuştu.
 
Öte yandan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, konuya ilişkin açıklamasında Ukrayna'nın NATO'ya üye olmasının sadece Donbass'taki durumu kötüleştirebileceği uyarısında bulunmuştu. (Sputnik)
 
7.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi