Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Moskova yerli turisti de kaybetti...

Yılbaşına doğru alışveriş için, yılbaşı döneminde de tatil için taşradan akın eden yerli turistlere alışkın olan Moskova bu kez boş kalıyor... Koronavirüs vaka sayısındaki artış nedeniyle Rusya içinde seyahat eden yerli turistler Moskova'ya gelmekten kaçınıyor. Tinkoff CoronaIndex verilerini haberleştiren Kommersant gazetesi, son bir haftada şehrideki otellerin toplam cirosunun yüzde 22 azaldığını yazdı.
 
Analistler söz konusu düşüşü eğlence sektörünü de etkileyen yeni sınırlamalara bağlıyor. Moskova 13 Kasımdan itibaren restoran, kafe ve eğlence yerlerine saat 23:00'da kapanma zorunluluğu getirmişti. Müzeler ise tamamen kapatıldı. Yasaklar 15 Ocağa kadar devam edecek.
 
Tur şirketi Delfin'in genel direktörü Sergey Romaşkin, Moskova yönetiminin aldığı yasak kararlarının şehri turizm sektörünün dışında bıraktığını dile getiriyor. Şehre düzenlenen turlar geçtiğimiz yıla göre yüzde 65 azalırken, Romaşkin, yılbaşı rezervasyonlarının büyük oranda iptal edildiğine dikkat çekiyor.
 
26.11.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi