Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Ruslar Türkiye'de oturum izni peşinde

Rusya'da kış başlarken koronavirüs vakalarında yaşanan rekor artış, bu nedenle gttikçe yaygınlaşan online eğitim, yetkililer reddetse de halkta "tekrar genel karantinayla evlere kapatılabiliriz" endişesinin başlaması, "uzun süreli kalmak üzere" rotasını Türkiye'ye çevirenlerin sayısını arttırdı.   
 
Rus turizm haberleri portalı Tourdom.ru, yaz mevsiminden bu yana pek çok Rusya vatandaşının Türkiye'de oturum izni almak için resmi makamlara başvuruda bulunduğunu yazdı.
 
Sosyal medya kaynaklarına dayandırılan haberde, Türkiye'ye turist olarak giden bazı Rusya vatandaşlarının vaka sayısındaki artış nedeniyle Rusya'ya dönmek istemediklerine değiniliyor.
 
Oturum izni taleplerindeki artış nedeniyle Türkiye'de İçişleri Bakanlığı'nın Göç İdaresi'nden mülakat tarihi almanın zorlaştığı da öğrenildi.
 
Yerel kaynaklar olağan dönemde bir hafta ile bir ay arasında bir sürede randevu alınabilirken, şimdi Göç İdaresi'nin mülakat için en erken ocak ayına tarih verebildiğini aktarıyor.
 
Portalın tecrübelerine yer verdiği turistlerden bazıları, salgın dönemini geçirmek için hem iklim, hem de konaklama maliyeti açısından Türkiye'nin Rusya'ya göre daha avantajlı olduğuna dikkat çekti.
 
Rospotrebnadzor, yurt dışından koronavirüsle gelen Rusya vatandaşları arasında ezici çoğunluğun Türkiye'de tatil yapanlar olduğunu açıklamıştı.
 
Gelişmeler üzerine Rus yetkililer, Türkiye ile uçuşların yeniden askıya alınması konusunu değerlendireceklerini duyurmuştu.
 
10.11.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi