Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya Merkez Bankası'ndan 'dövizden kurtuluş' planı

Rusya Merkez Bankası (MB), ekonomide  dolar ve euro kullanımını azaltmaya yönelik ek tedbirler almaya karar verdi. Merkez Bankası'nın yaptırımlar altındaki finansal piyasaların durumu ile ilgili "Finans piyasası: Güncel koşullarda yeni zorluklar” başlıklı raporu medyaya yansıdı. 
 
Kommersant’ın aktardığına göre, raporda yaptırımlar nedeniyle Rus varlıklarının bloke edilmesinin ABD doları ve euro kullanırken vatandaşlar ve işletmeler için risk oluşturduğuna dikkat çekiliyor. 
 
Bu koşullar altında MB, "bankaların dolar ve euro cinsinden faaliyetlerini azaltmak için ek önlemler almayı" planlıyor. Ticari olmayan kuruluşların, dolar ve eurolarını yuan ve diğer “dost ülke" para birimlerine çevirmeleri teşvik edilecek.
 
Rusya'da Ukrayna operasyonuyla 60 ruble seviyelerinden 120 rubleye kadar fırlayan dolar, yeniden 50 rubleye kadar gerilmişti. Bugün dolar kuru 60 ruble civarında.
 
4.8.2022
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi