Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Moskova'da evsiz sayısı 60 bin

Moskovalı hayırseverler şehirdeki yoksul yatakhanelerine başvuruda bulunan evsiz sayısının 4 ayda yüzde 60 arttığını açıkladı. Sobaka.ru portalına söyleşi veren Danil Kramorov, konuyla ilgili iç karartıcı veriler paylaştı.
 
Kramorov, yatakhanelerin yanı sıra Gece Otobüsü adlı yardım projesinin mayıs ayında 1000 farklı evsize hizmet verdiğini ve bunun bir rekor olduğunu söyledi. 2020 yılında hayata geçirilen Gece Otobüsü (Noçnoy avtobus), şehri dolaşarak evsizlerin karnını doyuruyor, kıyafet, ilaç ve hijyen ürünleri yardımında bulunuyor.
 
Kramorov'un öngörüsüne göre, bu yıl Moskova'da evsiz sayısı yüzde 30 oranında artış kaybededecek. Kramorov 2021 itibarıyla Moskova'da 60 bin, St. Petersburg'da ise 80 ile 100 bin arasında evsiz bulunduğunu aktarıyor.
 
Moskova'da yüzde 30'luk artış, evsiz sayısının 80 bine yaklaşması anlamına geliyor.
 
Kramorov kendilerine başvuran sığınmacı sayısında şimdilik bir artış gözlemediklerini, ama sayının artacağından emin olduklarını da sözlerine ekliyor. Hayırsever, Kırım'ın ilhak edildiği ve Ukrayna'nın doğusunda çatışmaların başladığı 2014 yılında sığınmacı sayısında artış gözlediklerini söyledi.
 
23.7.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi