Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

İnşaat sektörüne yeni plan

Rusya’da geçen yıl rekor kıran inşaat sektöründe dinamizmi sürdürmesi ve  maliyetleri önemli ölçüde azaltması beklenen bir uygulama gündemde. Özel bir elektronik servis sayesinde inşaat şirketlerinin kredilere erişiminin basitleştirilmesi  ve aynı anda birkaç bankadan kredi talep edilebilmesi planlanıyor.
 
İzvestiya gazetesinin haberine göre, İnşaat Bakanlığı bünyesindeki toplum konseyi ve bankaların iş birliğinde geliştirilecek sistemin inşaat projelerinin finansmanına katkı sunacağı belirtiliyor. 
 
Konseyin başkanı Rifat Garipov, elektronik servis sayesinde inşaat şirketlerinin birkaç bankaya, bürokratik engeller olmadan çok az sayıda evrakla aynı anda kredi başvurusunda bulunabileceğini, böylece maliyetlerde yüzde 15’e kadar düşüş sağlanabileceğini söyledi.
 
Oluşturulacak yeni mekanizma sayesinde inşaat şirketlerinin yüzde 10-15 tasarruf edebileceğini belirten bürokrat, konut fiyatlarında da düşüş yaşanmasının beklendiğini belirtti.
 
Garipov, yeni uygulamanın bankalar arasında rekabeti artıracağını, bunun ek bonus programlarını ve faizlerde düşüşü beraberinde getirebileсeğini kaydetti.
 
11.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi