Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rusya'da yabancı dövme yaptırırsa...

Rusya İçişleri Bakanlığı, yabancılara parmak izi verme zorunluluğu getiren uygulama henüz tam olarak yürürlüğe girmeden kapsamını genişletti ve ayrıntıları açıkladı. Ülkede 90 günden uzun süreler için bulunan yabancıların yeniden parmak izi ve fotoğraf vermesi gereken durumlarla ilgili bir liste yayınladı. İzvestiya gazetesinin haberine göre, "dış görünüşü değiştiren" nitelikte bedensel operasyon geçirenler yeniden parmak izi vermek ve fotoğraf çektirmek zorunda.
 
Bakanlığın yayınladığı listede yüzde yeni bir yara izi oluşması, ya da eski bir yara izinin tıbbi operasyonla silinmesi, dövme ve estetik ameliyat gibi işlemler bulunuyor. Ek olarak, 10 yıl süre geçmesi durumunda da fotoğrafların yenilenmesi gerekecek.
 
Dahası soy adı, isim, uyruk ve cinsiyet değiştirme işlemlerinden sonra da parmak izi ve fotoğrafların yenilenmesi isteniyor. Parmaklarından bazılarını ya da kol uzuvlarından birini yitirenler de bilgilerini yenilemek zorunda.
 
TürkRus.Com haberle ilgilii ayrıntıları daha önce şöyle duyurmuştu:
 
Yabancılara 29 Aralık uyarısı
 
Rusya’da yıl sonuna kadar yürürlüğe girecek  yeni yasa ve uygulamalardan birisi, yabancılar için büyük önem taşıyor: Rusya’da üç aydan fazla kalacak yabancı ülke  vatandaşları için parmak izi, biyometrik fotoğraf ve sağlık raporu zorunluluğu getirildi.
 
Bu uygulama 29 Aralık tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.
 
Yani uzun süreli ikamet edecekler artık başvuru yapmadan önce devlet hastanelerinden uyuşturucu bağımlısı ve HİV taşıyıcısı olmadığına, toplum için tehdit yaratan bulaşıcı hastalıkları bulunmadığına dair rapor almaları gerekecek.
 
Rusya’ya çalışmak için gelen yabancıların giriş tarihinden itibaren 30 gün, diğer yabancıların ise 90 gün içinde bu belgeleri tamamlamaları istenecek.
 
7.12.2021

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında bir savaş çıkabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi