Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Şirketlere uzman tavsiyesi: Banka hesaplarının bloke olmaması için...

Rusya’da son dönemde yaygı bir şikayet konusu olan şirketlerin banka hesaplarının bloke olma riskine karşı hangi önlemleri almaları gerekiyor? “SberReşeniy” şirketi vergi ve hukuk departmanı yöneticisi İvan Katışev bu konuda önerilerde bulundu.

Rus medyasının fikirlerine başvurduğu Katışev, “Banka hesaplarının ve işlemlerinin bloke olmasını önlemek için şirketler sadece nakit olmayan ödemeleri kullanmalı, para transferleri için eksiksiz veri sağlamalı ve bir tüzel kişi hakkındaki verileri değiştirirken derhal bankada güncelleme yapmalı” dedi.
 
Hesapların bloke olmasını engelemek için, nakit harcamalardan mümkün olduğunca uzak durulması gerektiğini belirten uzman, “Çalışanlara verilen kurumsal banka kartları da dahil olmak üzere nakit olmayan ödemeleri kullanmanız önerilir. Kurumsal kartlardan nakit para çekmenin de tavsiye edilmediği unutulmamalıdır” diye konuştu.
 
Ödeme yaparken, sadece karşı tarafla olan hesap veya sözleşme numarasını değil, aynı zamanda ödemenin yapılma amacını da belirtmenin önemli olduğunu vurgulayan Katışev, “600 bin rubleden fazla aktarırken veya çekerken, işlemin içeriğini onaylayan belgeleri önceden hazırlamak gerekiyor. Şüpheli şirketlere ödeme yapmaktan ve şeffaf olmayan para transferlerinden kaçınılması önemli” uyarısında bulundu. 
 
26.7.2021
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi