Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Moskova'da alarm: "İngiltere varyantı nisanda gelecek, yoğun tedbir alınıyor"

Moskova Belediyesi yetkilileri, koronavirüsün İngiltere varyantı olarak bilinen tehlikeli mutasyonunun nisan ayında kentte görülmesini beklediklerini açıkladı. Vedomosti gazetesine konuşan yetkililer, kentteki durumun kötüleşmesinden endişe ettiklerini söyledi. Bu kaygının Kremlin çevrelerinde de paylaşıldığı vurgulandı. 

İngiltere varyantı olarak bilinen mutasyon, ilk ortaya çıkan koronavirüse kıyasla çok daha bulaşıcı ve bu varyantta hastalığın seyri daha ağır.

Yetkililere göre, Moskova virüs yayılımında Avrupa ülkelerinin bir ya da iki ay gerisinden geliyor. Bu sebeple virüsün bu varyantının nisan ayında Moskova'da görülmeye başlanacağı tahmin edilmekte.

Gazeteye bilgi veren bir yetkili, endişeler nedeniyle geçici hastaneleri kapatmadıklarını ve izne çıkan doktorlardan nisan ayında görev başında olmalarını istediklerini söyledi.

Moskova'daki hastanelerde yatak sıkıntısı bulunmuyor. Kentte vaka sayısı ocak ayı ortalarından itibaren düşüşe geçmişti.

Koronavirüsün İngiltere varyantı ilk kez aralık ayında İngiltere'de görülmüş ve hızla diğer ülkelere yayılmaya başlamıştı. Rusya'da geliştirilen aşıların İngiltere varyantına karşı da etkili olması bekleniyor.

27.2.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi