Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Moskova'da 4 eski sanayi sitesi alanına 3,2 milyar dolarlık proje

İnşaat sektörünün koronavirüs salgını döneminde de frene basmadığı Rusya'dan sektöre bir iyi haber daha: Boş arsa sıkıntısı yaşanan Moskova’da eski sanayi sitelerinin arazilerinde yeni inşaat projeleri için düğmeye basıldı.

Dört eski sanayi sitesinin bulunduğu beş arazide toplam 240 milyar rublelik (3,2 milyar dolar) yatırım yapılacağı açıklandı. 

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Vladimir Yefimov, Aviamotornaya, Kuryanovo, Kaşirkoye Şosse ve Yujnıye Oçakovo sanayi sitelerinin üzerine yapılacak inşaat projeleleri için toplam 240 milyar ruble yatırım öngörüldüğünü açıkladı.

77 hektar büyüklüğündeki Aviamotornaya sanayi sitesinin yerine konutların yanı sıra, spor, dinlenme ve yeni üretim tesislerinin inşa edilmesi planlanıyor. 

Moskova’nın batısındaki Kaşirskoye Şosse ve Yujnoye Oçakovo’da toplam 35 hektarlık araziler üzerinde de kamusal alanların ve sanayi tesislerinin inşasının planlandığı ancak henüz projelerin netleştirilmediği belirtiliyor.

Kentin güneydoğusunda Kuryanovo sanayi sitesinin bulunduğu iki arazinin de yatırıma açılacağı kaydedildi. 

Başkentin farklı bölgelerindeki eski Sovyet sanayi siteleri arazilerine 7 trilyon ruble yatırım yapılması ve 500 bin kişiye istihdam sağlanması planlanıyor. 

13.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi