Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Moskova’da gündemdeki soru: Yılbaşına doğru sıkı karantina gelir mi?

Moskova’da vaka sayılarındaki hızlı artış sonrası, halkı yeniden evlere kapanmak zorunda bırakacak sıkı karantina önlemlerine dönülüp dönülmeyeceği merak konusu oldu. Medyada yer alan bazı haberlerde, uzun yılbaşı tatili sırasında yeniden katı önlemlerin uygulanabileceği öne sürüldü.

Sobesednik.ru sitesi, başkentte 20 Aralık-20 Ocak tarihleri arasında, salgınının yayılımını azaltmaya yönelik sıkı karantina kurallarına geri dönülebileceğini yazdı.
 
Bu durumda, şu an açık olan kafe, restoran, kuaför, sinema salonu ve alışveriş merkezleri gibi yerlerin de kapatılabileceği belirtiliyor. 
 
Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte 13 Kasım-15 Ocak tarihleri arasında kısmen yeni sınırlamalara gidilmesinin kararlaştırıldığını açıklamıştı.
 
Yeni önlemler arasında, okullarda uzaktan eğitime geçilmesi, eğlence mekanlarına 23.00-06.00 saatleri arasında çalışma yasağı ve sinema ve tiyatro salonlarında aynı anda bulunan seyircilerin oranının yüzde 25’e düşürülmesi bulunuyor.
 
Sobyanin, salgın nedeniyle Moskova'da getirilen kısıtlayıcı önlemlerin sonuç verdiğini söyledi.
 
Belediye başkanına göre, pandemi karşısında başkent yetkilileri şehirdeki faaliyetleri kısıtlamak için "pek çok tatsız karar" almak zorunda kaldı ama bu önlemler olumlu etki yarattı.
 
 
21.11.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi