Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Dünyanın en zengin Rus kadınından satış

Dünyanın Rus asıllı en zengin kadını olan Margarita Louis-Dreyfus, eşinin ölümünden sonra kalan 1 milyar dolarlık borçtan kurtulmak için, sahibi olduğu tarım devi Louis Dreyfus Group’un yüzde 45 hisselerini elden çıkardı. 

Boomberg, Margarita Louis-Dreyfus’un, 169 yıllık geçmişe sahip tahıl dış ticaret şirkeri Louis Dreyfus Group’u ayakta tutabilmek için, şirketin yüzde 45 hisselerini ADQ Abu Dabi varlık fonuna sattığını yazdı. Satış bedeli ise açıklanmadı. Ünlü milyarder, daha önce Louis Dreyfus Group’un yüzde 96 hisselerine sahipti.

1962 Rusya (Leningrad) doğumlu olan İsviçre vatandaşı Margarita Louis-Dreyfus, Forbes dergisine göre 5,6 milyar dolarlık servetiyle dünyanın Rus asıllı en zengin kadını. 

Kızlık soyadı Bogdanova olan 
Margarita Louis-Dreyfus, henüz yedi yaşındayken anne ve babasını bir tren kazasında kaybetti. Leningrad'da öğrencilik yıllarında tanıştığı İsviçreli bir gençle evlenerek bu ülkeye yerleşen Bogdanova, evliliğini sonlandırdıktan sonra da yaşamını Avrupa'da sürdürdü.

İlerleyen yıllarda bir tren yolculuğu sırasında tanıştığı ünlü Fransız milyarder 
Robert Louis-Dreyfus ile hayatını birleştirdi.

Margarita Louis-Dreyfus, 2009 yılında eşinin ölümünün ardından büyük bir mirasın sahibi oldu. 

13.11.2020

 

 

 

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?



©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi