Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Testler, reklamları yalanladı: Rusya'da en kaliteli deterjanlar

Rus hükümetine bağlı kalite kontrol kurumu Roskaçestvo, ülkede satılan toz deterjanlarla ilgili bir değerlendirme yayınladı. 7 markanın ürünlerinin incelendiği araştırmada en kaliteli çamaşır deterjanının Aist marka deterjanlar olduğu belirlendi.
 
Diğer altı marka, Mif, Ariel, Dosia, Tide, Persil ve BiMAX şeklinde sıralanıyor. Bu markalardan, Dosia ve Ariel'in, kurumun iki yıl önce yaptığı benzer bir araştırmada elde edilen sonuçlara kıyasla kalitelerini büyük oranda arttırdıklarına dikkat çekildi.
 
Roskaçestvo yetkilileri buna karşın Mif, Tide ve BiMAX'ın kalitesinde düşüş tespit ettiklerini belirtiyor. Araştırmaya göre, Persil marka deterjanların kalitesinde de kısmi bir iyileşme söz konusu.
 
Tide, Mif ve BiMAX markalarına yöneltilen eleştiriler arasında yağ lekelerini çıkarmakta yetersiz kalmalarının yanı sıra çamaşırlarda grileşmeye sebep oldukları da var. Mif ve BiMAX, ek olarak çamaşırı sertleştirmekle eleştiriliyor.
 
23.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi