Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da alarm: Hangi bölgelerde yatak doluluk oranları kaça yükseldi?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, salgının ikinci dalgası yüzünden sert karantina önlemlerine başvurmayacaklarını bir kere daha teyit etti. Merkezden bağımsız karar alma yetkisine sahip federal bölge yönetimlerinin de aynı çizgiyi takip etmesi bekleniyor. Kimi bölgelerde hastane doluluk oranları yüzde yüze yaklaşsa da yerel yönetimlerin endişesi merkezi idare ile aynı: Ekonomiyi öldürmemek.
 
Konuyla ilgili bir haber yapan Kommersant gazetesi, ekim ortası itibarıyla Voronej, Magadan, Primorski, Buryatya ve Oryol bölgelerinde koronavirüs hastalarına ayrılan yatak kapasitesinin yüzde 90'ın üzerinde bir oranda kullanıldığını yazıyor.
 
Belgorod, Tümen ve Samara'da da doluluk oranı yüzde 90'a yaklaşırken Ulyanovsk ve Sivastopol'da boş yatak kalmadığı bildiriliyor.
 
En çok vaka sayısının görüldüğü başkent Moskova'da ise yetkililer nispeten daha sakin. Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, ellerinde yeterli miktarda yedek yatak bulunduğunu açıkladı.
 
Vaka sayısında Moskova'nın ardından ikinci sırada bulunan St. Petersburg'da ise doluluk oranı yüzde 82. Şehirde alınan en sert önlem akşam saatlerinde restoran, bar ve kafe benzeri işletmelerin kapatılması oldu.
 
Gazeteye konuşan uzmanlar, merkezi hükümetin genel bir karantina yerine okullar ve iş yerleri gibi yayılma noktalarına odaklanmasını destekleyen açıklamalarda bulunuyor.
 
23.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi