Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Şampanya, maytap ve 'Noel Baba' yasağı

Moskova’da yılbaşı heyecanı ve yeni yıl için geriye sayım şimdiden başladı. Işıl Işıl bir görünüme bürünen başentte, özellikle Moskova'ya ilk kez gelen turistler için yılbaşını Kızıl Meydan'da kutlamak en büyük arzu... Diğer yandan Kızıl Meydan’daki kutlamalarda ise güvenlik önlemleri nedeniyle birçok kısıtlamaya gidileceği açıklandı. 

Bu yılbaşı gecesi Kızıl Meydan’ın kapıları tüm vatandaşlara açık olacak. Ancak yine girişlerde yoğun güvenlik önlemleri alınması bekleniyor. Polis, özel arama cihazlarından geçirerek sınırlı sayıda vatandaşı alana alacak. Kızıl Meydan’a çıkan Puşkinskaya Meydanı, Lubyanka ve Vozdvijenka Caddesi yılbaşı öncesi trafiğe kapatılacak.

Kızıl Meydan’daki yılbaşı kutlamalarında bu sene elde şişeler ve kadehlerle şampanya içilmesine, maytap yakılmasına izin verilmeyeceği ve güvenlik gerekçesi ile yalnızca "önceden onay verilen" kişilerin Noel Baba kostümü giyebileceği açıklandı.

31 Aralık gecesi Kremlin Sapasskaya Kulesi’ndeki konserler saat 22.00’d3 başlayacak. Kızıl Meydan’da lazer ve havai fişek şovlar, tiyatro gösterileri, panayırlar ve çekilişlere sahne olacak kutlamalar 02.00’ye kadar devam edecek. 

Kızıl Meydan’da GUM alışveriş merkezinin buz pateni pistinin yılbaşı gecesi bilet fiyatı ise 2020 ruble olarak belirlendi.

10.12.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi