Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Kuran'a atfen S-400 önerisi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ankara'daki Suriye zirvesi sırasında Suddia Arabistan'ın petrol tesislerinin uğradığı saldırıya ilişkin bir soruyu yanıtlarken, Kuran-ı Kerim'e atıfta ulunarak Suudileri kendilerini savunmak için S-400 hava savunma sistemleri satın almaya davet etti.  

Bir gazetecinin sorusu üzerine zirvede Suudi Arabistan'da tesislere yapılan saldırının toplantıda gündeme gelmediğini ancak Yemen'de insani dram ve felaket yaşandığını söyleyen Putin, Kur'an-ı Kerim'den ayet alıntılayarak bu krizin çözümü ile ilgili öneride bulundu.

Putin, "Krizin çözümü için tüm taraflar arasında bir çözüm üretilmesi gerekir. Mesela bunu da Müslüman ülke olan Türkiye'de bulunurken Kur'an'dan atıfta bulunmak istiyorum: 'Allah'ın sözlerini hatırlayınız, siz düşmansınız ama Allah sizin gönüllerinizi barıştırdı ve sizi dost yaptı.' Sizi bölen konular arka planda olmalıdır. Manevi yakınlık ön plana çıkmalıdır. Şiddetin kabul edilmezliği konusunda Kuran'da sözler var." diye konuştu.
Putin devamında şöyle konuşu:

"Suudi Arabistan'a yardım konusuna gelince: Kuran'da kendi türünü korumak hariç, her türlü saldırganlığın kabul edilmez olduğu belirtilir. Burada kendini ve ülkesini koruması için Suudia Arabistan'a gerekli yardımı yapmaya hazırız. Bunun için Suudi Arabistan siyasi yönetiminin, İran'ın S-300, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Rus yapımı  S-400 PVO Triumf komplekslerini satın almak için verdikleri akıllıca kararlar gibi karar alması yeterli. Bu sistemler Suudi Arabistan'ın tüm varlıklarını güvenli şekilde korur" dedi.

Haberin RIA Novosti'deki videosu için TIKLAYIN

17.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi