Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da sanayiye Moskova dopingi: Hangi sektörler önde?

Rusya genelinde dutgunluk ve düşüş kaygısı yaşanırken, ekonominin kalbi Moskova’da sanayi üretiminde dört yıldır kesintisiz büyüme sürüyor. Moskova Belediye Başkan Yardımısı Vladimir Yefimov, “2019’un ilk çeyreğinde başkentte sanayi üretim endeksi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,5 arttı. Dört yıldır sanayi büyümesi sürüyor” açıklamasını yaptı.

Yefimov, sanayi üretimindeki istikrarlı büyümenin başlıca nedeni olarak, üretim alanında istihdam alanları yaratan yüksek teknolojlere ve yenlikçi sektörlere ağırlık verilmesini gösterdi.

Moskova Belediyesi’nin verilerine göre, Rusya başkentinde bu yılın ilk üç ayında en fazla büyümeyi gösteren alanlar imalat sanayi ve IT oldu.

Bu dönemde elektrik üretimi ve dağıtımında yıllık bazda yüzde 47,5 artış olurken, metal yapı sektöründe üretim yüzde 24,2, otomotivde yüzde 23, bilgisayar ve elektronik aletlerde yüzde 60,7 arttı.

Moskova’da sanayi sektöründe 2017 yılından bu yana ortalama maaş artışı ise yüzde 2,2 olarak kaydedldi.

14.5.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi