Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rusya'da AVM'lerde 'format değişimi'

Rusya'da perakende sektöründe alarm sinyali: Alışveriş merkezlerinin ziyaretçi sayısı düşüyor. Bazı bölgelerde ziyaretçi sayısındaki azalmalar yüzde 50'yi buldu. Ülkenin alışveriş merkezlerine doymasıyla birlikte inşaatçılar da bu tip yatırımları azalttı.

Öte yandan uzmanlar, ABD tarafından Rusya'ya yeni yaptırım uygulanması olasılığı ve buna bağlı olarak gelişen kur dalgalanmaları sektörün geleceğini daha da öngörülemez hale getirdiğini söylüyor.

Uzmanlar krize rağmen ayakta kalabilen AVM'lerin  alışveriş alanını azaltıp yemek ve eğlence alanını çoğalttığına dikkat çekiyor. Ancak bu yeni formatta eğlence aynı zamanda kendine yatırım niteliğindeki eğitici faaliyetlere işaret ediyor: "Master class"lar, çocuklar için eğitici etkinlikler bunlara örnek gösteriliyor.

Moskovski Komsomolets gazetesinin görüşlerine başvurduğu tüketim pazarı uzmanı Natalya Orlova alışveriş merkezlerinin geleceğinin "kesinlikle bu yeni format olduğunu" söylüyor.

29.10.2018

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi