Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Apartman girişinde sigara yasağı

Rusya'da "sigara yasağı" konusunda, havaalanları dahil "yumuşama" teklifleri reddedilirken, aksine daha sert önlemler gündemde. Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi, bina girişlerinde ve çevresinde sigara içenlere para cezası verilmesini öngören yeni bir yasa tasarısı hazırladı. Tasarı, prosedür gereği önce parlamentonun alt kanadı Duma'nın gündemine sunuldu.

Tasarının yasalaşması durumunda, apartman ve resmi bina girişlerine 10 metreden daha yakın mesafede sigara içenlere 500 ile 1500 ruble arasında para cezası verilmesi mümkün hale gelecek.

Rusya 2013'te sigara içmenin serbest olduğu mekanları sınırlayan bir yasayı uygulamaya koymuştu. Yasaya göre eğitim, kültür ve spor kurumlarının yakınlarında, apartmanlarda merdiven boşluklarında, çatı katlarında, bodrumlarda ve asansörlerde sigara içilmesi yasak. Havaalanlarında sigara içme odaları kurulması önerisi de reddedildi.

22.10.2018
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi