Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da inşaat sektöründe 3 milyon açık, gençler soğuk

Rusya'da inşaat sektörünün içinde bulunduğu personel açığına çözüm arayışları devam ediyor. 3 milyon yeni işçiye ihtiyaç duyan sektör, göçmenler ve mahkumlardan sonra şimdi de gözlerini öğrencilere çevirdi.
 
Ancak yapılan yeni bir anket, öğrencilerin bu fikre sıcak bakmadığını gösteriyor. Rockwool Russia'nın anketini haberleştiren İzvestiya gazetesi, öğrencilerin yalnızca yüzde 7'sinin sektörün gelecek vadettiği kanısında olduğunu aktarıyor.
 
İnşaat mühendisliği ve mimarlık öğrencileri arasında yapılan ilave çalışma da gençlerin kısa mesaili, freelance işlerde çalışmanın hayalini kurduğunu gösteriyor.
 
Gençleri sektörden uzak tutan bir diğer faktör de eğitimin ağır oluşu nedeniyle erken tükenme ve mesleğe soğuma.
 
Son olarak yeni mezun bir mühendis ya da mimarın 70 ile 120 bin ruble arasında maaş alması da gençlerin dikkat çektiği bir diğer faktör.
 
Rusya'da inşaat mühendisliği fakülteleri yılda 30 bin mezun veriyor. Teknik okullardan mezun olanların sayısı ise 45 bin civarında.
 
13.8.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi