Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Göçmen işçilere daimi oturum kolaylığı

Rusya Eğitim Bakanlığı, vize uygulamadığı ülkelerden gelen göçmen işçilerin daimi ve geçici oturum ya da patent alabilmek için sınava girmek zorunluluğundan muaf tutulmasını önerdi. 
 
Vedomosti gazetesinin haberine göre, hükümete sunulan teklifte göçmenlerin Rusça, Rusya tarihi ve Rusya yasaları konularında yazılı sınava girme zorunluluğunun kaldırılması önerisi dile getiriliyor. Bakanlığa göre göçmenlerin sözlü Rusça sınavını vermesi yeterli kabul edilmeli.
 
Eski Sovyet cumhuriyetlerinin önemli bir bölümünün yanı sıra Abhazya vatandaşları, Rusya'ya vizesiz giriş hakkına sahip.
 
Rusya bir süredir "etnik anklav" endişeleri nedeniyle göçmenlere yönelik yasa ve kuralları sıkılaştıran bir tutum içerisinde.
 
Putin tarafından Güvenlik Konseyi Göçmen Politikaları Komisyonu'nun başkanlığına atanan Dmitri Medvedev, 2022 başlarında verdiği söyleşide göçmenler için konan kuralların "makul ölçüde sert" olması gerektiğini söylemişti.
 
Medvedev yabancılar için uygun yaşam ve çalışma şartları sağlamak istediklerini, ancak ulusal güvenliğin ve kendi vatandaşlarının rahatının öncelikli olduğunu dile getirmişti.
 
18.5.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi