Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Petrolde son 7 yılın rekoru

Ham petrol fiyatları, Omicron varyantındaki patlamaya rağmen önde gelen ekonomilerin hiçbirinin kapatma, karantina tedbirlerine başvurmamaları, aksine önlemleri gevşetmeye başlamalarının da etkisiyle artmaya devam ediyor. 
 
Londra borsasında Mart vadeli Brent petrolünün fiyatı varil başına 87 dolara ulaştı. Brent petrolü bu fiyat seviyesine en son Ekim 2014'te ulaşmıştı.
 
Moskova saatiyle 06:41'de Brent, varil başına 87.31 dolardan işlem görüyordu. Amerikan WTI'in Şubat teslimatı fiyatı ise 84.38 dolara ulaştı.
 
Analistler, dün Alman gazetesi Handelsblatt'ın, hükümet kaynaklarına atıfta bulunarak, ABD ve Avrupa Birliği'nin, Rusya'nın SWIFT uluslararası ödeme sisteminden çıkarılma olasılığını kenara koyduğu haberi ve daha sonra Washington'dan gelen "Rus bankalarının SWIFT ile bağlantısını kesme olasılığını dışlamadıkları" açıklamasına da dikkati çekiyor.
 
Diğer yandan küresel talebin Omicron varyantına rağmen güçlü şekilde artmaya devam etmesinin petrol arzının yılın ilk yarısında talebin gerisinde kalmasına yol açacağı endişeleri ICE'de brent petrolün varil fiyatını Ekim 2018'den bu yana görülen en yüksek seviye olan 86,71 dolara kadar taşıdığı vurgulanıyor. 
 
Bazı uzmanlar 100 dolarlık varil fiyatının yeniden ufukta olduğunu söylüyor.
 
18.2.2022

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi