Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da halk salgına adapte oldu, AVM'ler dolmaya başladı

Rusya’da Kovid-19 kısıtlamalarının hafifletilmesi ve halkın salgın şartlarına uyum sağlaması alışveriş merkezlerinde yeniden canlanmaya yol açtı. Kommersant gazetesinin haberine göre, 1-9 Ocak 2022 tarihlerinde, bin kişi başına AVM ziyaretçi sayısını gösteren Mall Index Moskova’da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,3, St.Petersburg’da yüzde 7,5 arttı.
 
CBRE şirketi yetkilisi Nadejda Tsvetkova, aşı olan kişi sayısındaki artışın ve halkın salgın şartlarına adapte olmasının AVM’lerdeki canlılığın başlıca nedeni olduğunu belirtti.
 
Tsvetkova, Rusya vatandaşlarının birçoğunun hala yurt dışına tatile gitmeye çekinmesinin de alışveriş merkezlerinde hareketliliği artırdığına işaret etti. 
 
Knight Frank’tan Yevgeniya Hakverdiyeva ise Moskova’da AVM’lerin, kamusal alanlara girişin QR kodla yapıldığı St.Petersburg’a göre daha fazla ziyaretçi çektiğine dikkat çekti. 
 
Baon şirketinin genel müdürü İlya Yaroşenko, yılbaşı ve noel tatillerinde mağazaların ziyaretçi sayısının ve cirolarınun bir önceki senenin aynı dönemime göre sırasıyla yüzde 2 ve yüzde 5 arttığı bilgisini paylaştı.
 
Yaroşenko, 2020’nin aynı dönemine kıyasla ise bu göstergelerde yüzde 30 ve yüzde 20 düşüş olduğunu kaydetti.
 
12.1.2022
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında bir savaş çıkabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi