Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Putin'den adaylık açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2024'te yapılacak başkanlık seçimi için henüz karar vermediğini söyledi.
 
"Rusya Çağırıyor" ekonomik forumunda konuşan Putin, yeniden adaylığının hukuken mümkün olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu:
 
“Anayasaya göre yeni bir dönem için seçilme hakkım var. Aday olacak mıyım olmayacak mıyım, henüz kendim için karar vermedim. Ancak bu hakkın varlığı, iç siyasi durumu zaten istikrara kavuşturuyor."
 
Rus lider, kendisinin yeniden seçilmesi konusunun "Rusya için hedef olmadığını" söyledi.
 
Öte yandan Sputnik'in haberine göre  Putin, NATO’nun Ukrayna’daki askeri altyapısını genişletmesinin Rusya için kırmızı çizgi olduğunu belirtti ve ülkesinin kırmızı çizgilerinin geçilmeyeceğini umduklarını vurguladı.
 
Rusya lideri Vladimir Putin, VTB Capital Rusya Çağırıyor yatırım forumundaki konuşmasında, “Ukrayna’da kırmızı çizgilerin nerede olduğunu sordunuz. Bu çizgiler her şeyden önce, Ukrayna topraklarından bize yönelebilecek tehditlerin oluşturulmasındadır” dedi.
 
Rusya Devlet Başkanı, böyle bir tehdidin oluşması, yani NATO’nun güçlerini Ukrayna’ya iyice kaydırması hâlinde Rusya’nın da bu tehdide karşılık olarak birtakım adımlar atması gerekeceğini kaydetti.
 
“NATO’nun bizim sınırlarımıza doğru genişlemesi neden gerekliydi? Bu soruya kim yanıt verebilir? Bu sorunun, mantıkla açıklanabilir bir cevabı yok. Bilhassa 90’lı yılların ortalarında ilişkilerimizde huzur dolu bir tablo vardı. Neredeyse müttefiktik” diyen Putin, Rusya’nın uyarı ve ricalarına karşın, NATO altyapısının Rusya sınırlarına yaklaştırıldığını söyledi. Putin, Polonya ve Romanya’ya konuşlandırılan hava savunma sistemlerini de buna örnek olarak gösterdi.
 
30.11.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında bir savaş çıkabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi