Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rus başhekimler aşı karşıtı ünlülere mektup yazdı: "Morgları gezin"

Rusya'da koronavirüs hastalarının yattığı önde gelen hastanelerin başhekimleri bir mektup kaleme alarak ülkenin ünlü aşı karşıtlarına morgları ve yoğun bakım ünitelerini gezmeleri için davette bulundu.
 
RBC gazetesi, mektubun gönderildiği muhataplar arasında aşı karşıtı olmalarıyla bilinen Komünist Partisi Genel Başkanı Gennadi Zyuganov, Adil Rusya Partisi'nin lideri Sergey Mironov, iktidardaki Birleşik Rusya Partisi'nin Duma grup başkanı Pyotr Tolstoy, aktris Mariya Şukşina ve şarkıcı Katya Lel'in de bulunduğunu yazdı.
 
Hekimler mektupta aşı karşıtlarına şu sözlerle seslendi:
 
"Şu sıralar biraz meşgulüz ve neyle olduğunu tahmin edersiniz. Yine de size kulak veren insanların sayısını düşününce, sizi "kırmızı bölgelerde", yoğun bakımlarda ve morglarda gezdirmek için zaman ayırabileceğimizi düşündük. Belki bundan sonra pozisyonunuzu değiştirirsiniz ve daha az insan hayatını kaybeder."
 
Aşı karşıtlarını yoğun bakımları ve morgları gezmeye çağıran doktorlar arasında Moskova'daki Kommunarka hastahanesinin başhekimi Denis Protsenko, 52 numaralı hastanenin başhekimi Maryana Lısenko ve 15 numaralı hastanenin başhekimi Valeri Veçorko da var. St. Petersburg, Samara, Soçi, Krasnodar ve Hanti-Mansiysk'teki bir dizi hastanenin başhekimi de mektuba imza koydu.
 
Gazete konuyla ilgili Kremlin'in de görüşüne başvurdu. Yayın organına konuşan bir yetkili, "Aşı karşıtlarıyla mücadele etmek için her türlü meşru yönteme başvuracaklarını, aşı karşıtlarının insanların ölümünden sorumlu olduğunu" söyledi.
 
24.11.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi