Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Ant Yapı'dan yeni işbirliği anlaşması

Başkan Putin’in katılımı ile yapılan 24. St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda Türk inşaat şirketleri vitrine çıktı. Ant Yapı, Rusya’nın önde gelen özel finans kurumlarıdan Otkritie Bank ile işbirliğini anlaşması imzaladı.
 
İmza metninde, Ant Yapı Holding'in inşaat ve yatırım faaliyetlerinin finansmanı çerçevesinde işbirliğinin genişletilmesi kararı açıklandı. Otkritie Bank, Ant Yapı'nın yeni inşaat projeleri için akreditif ve teminat, grubun planlanan yeni projeleri için proje finansmanı, faktoring ve leasing finansmanı sağlamaya hazır olduğunu duyurdu.  Taraflar, belirlenen kredi ve teminat limitlerini daha da arttırma imkanlarını değerlendirmeye karar verdiler.
 
Otkritie Bank, Rusya genelinde Ant Yapı tarafından yürütülen sekiz inşaat projesine ilişkin banka garantisi sağlamıştı. 2020 yılında, Tolmaçevo ve Mrniy Uluslararası Havalimanlari'nda yeni terminal kompleksleri inşası için de garanti desteği vermişti.
 
Yapılan açıklamaya göre, Otkritie Bank tarafından Ant Yapı Şirketler Grubu ile işbirliği çerçevesinde verilen banka teminatlarının toplam tutarı 10 milyar rubleyi aşıyor.
 
İmzalanan son sözleşme, tarafların karşılıklı mutabakatı ile otomatik olarak üç yıl daha uzatma şartı ile üç yıl geçerli olacak.
 
İmza töreninde şirketi temsil eden  Ant Yapı Şirketler Grubu Finans Direktörü Murat Vural, “Rus ortaklarımızla halihazırda kurulmuş güçlü ilişkileri geliştirmekten ve daha üst düzeye taşımaktan her zaman mutluyuz. Otkritie Bank ile birkaç yıl boyunca önemli projelerimizde yaptığımız işbirliği, Ant Yapı’nın hedeflerine ulaşmasını daha da etkin kılıyor. Bugün itibariyle Rusya’da farklı konularda işbirliği yaptığımız banka sayısı 23’ün üzerinde. Her bir finansal ortağımız ile oluşturduğumuz sinerji, grubumuzun  hedeflerine ulaşması, geleceğe hazırlanması icin vazgeçilmez bir değer. Bu kapsamda her bir finansal ortağımız ile şeffaf bir anlayışta, aynı dili konuşarak orta-uzun vadeli bir işbirliği çerçevesinde finansal ekosistemin önemli bir parçası olmak yönünde sağlam ve dengeli adımlarla ilerliyoruz” dedi. 
 
Öte yandan bir başka büyük Rus bankası Absolut Bank, Moskova’daki Symbol konut projesinin ikinci etabının inşaatı için ana K yüklenici olan Ant Yapı şirketine 3,8 milyar rublelik garanti mektubu verdi.

4.6.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi