Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Putin konuştu, şirket hisseleri uçtu!

Rusya’da Başkan Putin’in, iş dünyası ombudsmanı ve danışmanı Boris Titov'un sahibi olduğu Abrau-Durso adlı şarap şirketiyle ilgili canlı yayında söylediği sözleri, şirket hisselerini uçurdu. Putin'in övgüsü ve gelecekte bu şirkette çalışabileceği sözleriyle hisseler  20 dakika içinde yüzde 10,8 değer kazandı.

Muhalif lider Navalnıy'ın Putin'e ait olduğunu iddia ettiği Gelencik'teki sarayla ilgili videosuna ilişkin soruyu yanıtlayan Rus lider, videoda en çok dikkatini çekenin şarapçılık işiyle ilgili bölüm olduğunu söyledi.

Putin, "Günün birinde bununla uğraşabilirim, ancak iş olarak değil, bir meşgale olarak. Danışmanım Boris Titov'un Abrau-Durso adlı bir şarap şirketi var. Kariyerim sona erdiğinde, belki onun danışmanı olarak çalışabilirim. Fakat iş insanı olarak değil, en azından hukuk uzmanı olarak" dedi.
 
Putin’in bu sözlerinin ardından şirketin hisseleri 20 dakika içinde yüzde 10,8 değer kazandı. 
 
Ailesi Abrau-Durso'nun sahibi olan iş ombudsmanı Boris Titov, Putin'in "başkanlıktan sonra şirkette hukuk danışman olarak iş bulabileceği" sözlerini yorumladı. Titov, "Böyle bir teklifi reddecek bir girişimci olduğunu sanmıyorum. Putin üzüm ve şarap yasasını imzaladığı için şarap endüstrisini hukuki açıdan çok iyi biliyor" dedi. 
 
Abrau-Durso şirketi, imparatorluk yıllarından başlayarak 1870'den beri şampanya ve şarap üretiyor. 
 
1700 rubleden 19 bin rubleye kadar fiyatla satılan şampanyaları uluslararası yarışmalardan da ödülle dönüyor. 
 

26.1.2021
 
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi