Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da 'hayattan memnuniyet' düzeyi

Devlete bağlı kamuoyu yoklama kuruluşu VTsİOM'un anketi, Rusya'da halkın yüzde 47'lik bölümünün hayatından memnun olduğunu ortaya koydu. Yaşadığı hayattan memnun olmayanların oranı ise yüzde 26. "Kısmen memnunum, kısmen değilim" cevabını verenlerin oranı da yüzde 25 olarak bulundu.
 
Geçtiğimiz aralık ayında gerçekleştirilen ankette katılımcılara ülkenin genel durumu da soruldu. Buna göre, yüzde 47'lik bir kesim "ülkenin durumu iyi" cevabını verirken yüzde 48'lik bir kesim ise "ülkenin durumu daha ziyade kötü" şeklinde görüş bildirdi.
 
Rusya'nın içinde bulunduğu ekonomik vaziyeti "orta" sözleriyle niteleyenlerin oranı yüzde 45. Doğrudan ekonominin kötü olduğunu söyleyenler ise yüzde 36. Ekonomik durumun iyi olduğunu düşünenlerin oranı da sadece yüzde 15.
 
İnsan kaynakları portalı Rabota.ru'nun kasım ayında gerçekleştirdiği benzer bir ankette katılımcıların yüzde 61'i "2020 yılının kötü geçtiği" yönünde fikir bildirmişti.
 
14.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi