Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Moskova metrosunda dev adım

Moskova'da son yıllarda büyük hız kazanan metro inşaatında, başkentte hayatı kolaylaştıracak çok önemli bir adım atılıyor. Mevcut metro çemberinin ve 2016'da açılan Moskova Merkez Çemberi raylı sisteminin dışında, üçüncü çemberi oluşturacak 31 istasyonluk projede 11 yeni istasyonda inşaat son aşamaya ilerliyor. 
 
Moskova Belediyesi resmi internet sitesinde bir açıklama yayınlayarak bu yıl şehirde 11 yeni metro istasyonunun hizmete açılacağını duyurdu. Açılacak istasyonların tamamı BKL (Bolshaya Koltsevaya line) tabir edilen Büyük Halka Hat üzerinde olacak.
 
Bu istasyonların çoğu, şu anda merkeze dikey bağlantıları olan mevcut metro istasyonlarını bir büyük çemberle birbirlerine bağlayacak.
 
Böylece şehir planlamasında karayolu sistemi şu anda üç çemberden oluşan (Bulvar Çemberi, 3. Çember, MKAD) Moskova merkezi, raylı sistemde de üç çembere çıkacak. 
 
 
 
Hizmete girecek  BKL istasyonlaru şunlar:
 
Karamışevskaya,
Mnevniki,
Terehovo,
Kuntsevskaya,
Davıdkovo,
Aminyevskaya,
Miçurinskiy Prospekt,
Prospekt Vernadskogo,
Novatorskaya,
Kalujskaya
Zyuzino. 
 
 
Moskova'da 2020'de yedi yeni metro istasyonu hizmete girmişti.
 
Moskova'nın dış çeperindeki semtleri birbirine bağlayacak Büyük Halka Hat'tın 2022 yılında nihayet birleştirilmesi planlanıyor. 31 istasyonun bulunacağı hattın uzunluğu 70 kilometre.
 
Moskova'da ilk metro istasyonu 1935'de 11 kilometrelik hatta 13 istasyonla açılmıştı. Şu an iki çemberde istasyon sayısı 263'ü geçmiş durumda. Toplam uzunluk 408 kilometreye ulaştı. 
 
 
 
8.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi