Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya'da bir eski bakan daha yolsuzluktan gözaltına alındı

Eski Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev'in, Rosneft Başkanı İgor Seçin'den 2 milyon dolar rüşvet istemekten 3 yıl önce 8 yıl hapse mahkum olduğu, eski Açık Hükümet Bakanı Mihail Abızov'un 4 milyar rubleyi zimmetine geçirmekten halen tutuklu olarak yargılandığı Rusya'da bir başka eski bakan gözaltına alındı. 

Eski İnşaat Bakanı Mihail Men'in, İvanova Valisi olduğu dönemde büyük çaplı yolsuzluk yaptığı suçlamasıyla FSB operasyonuyla bugün gözaltına alındığı açıklandı.

Rus ajanslarının bildirdiğine göre Men’in, 2002-2013 yılları arasında İvanova Valisi olduğu dönemde zimmetine kamu bütçesinden 700 milyon ruble (9,2 milyon dolar) geçirdiği iddia ediliyor.

Eski valinin, il bütçesinden bir şirkete usulsüz kredi sağlayarak kazanç elde etmekle suçlandığı belirtiliyor.

2013-2018 yılları arasında Rusya İnşaat Bakanı olan Mihail Men, 2018’den bu yana ise Sayıştay’da üst düzey denetçi olarak görev yapıyor.

Men'in ilk sorgusunda tüm suçlamaları "saçmalık" olarak niteleyip reddettiği bildirildi.  Ancak mahkeme gözaltı halinin devamına karar verdi.

Rusya'da böylece son yıllarda bakan olarak devletin en yüksek mevkilerine yükselmiş bazı popüler isimler, haklarındaki rüşvet ve yolsuzluk suçlamalarından yargı önüne çıkarılmaya devam ediyor.

18.11.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi