Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Putin'den Erdoğan'a deprem mesajı

İzmir'de meydana gelen deprem, Rusya'da da geniş yankı yarattı. Deprem Rusya medyasında manşet haber olarak yer alırken, sosyal medyada Ruslardan çok sayıda başsağlığı ve taziye mesajı yollandı. 

Bu arada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İzmir’deki depremde can kayıpları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a başsağlığı dileklerini iletti.


Kremlin’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mesajında, “Sayın Cumhurbaşkanı, İzmir ilinde şiddetli depremin yol açtığı can kayıpları ve büyük yıkımlardan dolayı en derin taziyelerimi kabul ediniz” ifadesine yer verildi.
 
Putin, depremde ölenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileklerinin iletilmesini istedi.

Bu arada Rus yetkililerin Türk tarafına kurtarma çalışmaları için gerekli görüldüğünde yardıma hazır oldukları mesajını ilettikleri bildirildi.

Rusya'nın Ankara Büyüklçiliği de Rus basınında, depremde vatandaşlarının yaralandığına dair kendilerine bilgi ulaşmadığını duyurdu.

30.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi