Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rus hackerlar yemini bozdu: Hedefte artık Rus şirketleri de var

Rusça konuşan bilgisayar korsanlarının oluşturduğu "OldGremlin" adlı grubun bazı Rus şirketlerinin sunucularına saldırıda bulunması yankı yarattı. Lenta haber portalı, grubun adı konmamış "Rusya topraklarında saldırı düzenlememe" yeminin bozduğuna dikkat çekiyor.
 
Portala konuşan siber güvenlik şirketi Group-IB yetkilileri, OldGremlin grubunun ilkbahardan bu yana Rus şirketlerine karşı en az 9 saldırı gerçekleştirdiğini söyledi. 
 
Hackerların bu saldırılarda şirket çalışanlarına tuzak içerikli elektronik postalar yolladığı öğrenildi. Postalardaki bağlantılara tılkayan çalışanlar farkında olmadan bilgisayarlarına backdoor tabir edilen bir casus yazılımı indiriyor.
 
Hackerların bu yöntemle sağlık sektöründe faaliyet gösteren büyük bir şirketin bütün yedek veri tabanlarını sildiği ve şirketin federal bölgelerdeki şubelerini çalışamaz hale getirdiği belirtiliyor.
 
Geçtiğimiz haftalarda Çin menşeili bir hacker grubunun Rusya'nın bankacılık sistemine saldırılar düzenlediği ortaya çıkmıştı.
 
24.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi