Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da 2. çeyreğin faturası: Girişimci gelirleri son 20 yılın dibinde

Rusya'da girişimcilikten elde edilen gelirlerin toplam gelirler içindeki payı son 20 yılın en düşük seviyesine geriledi. RBC gazetesinin Rosstat verilerine dayandırdığı habere göre, söz konusu gelirlerin payı yılın ilk çeyreğinde yüzde 3,5'e kadar düşmüş durumda.
 
Nisan-Haziran 2020 döneminde girişimcilikten elde edilen gelir miktarı 512 milyar ruble oldu (7 milyar dolar). Ocak-Mart döneminde bu gösterge 800 milyar rublenin üzerinde idi.
 
İş adamlarının aldıkları maaşlar, kira gelirleri, primler, telif hakları ve benzeri gelirler, girişimcilikten elde edilen gelirler kabul ediliyor. Bu gelirlerin toplam içindeki payı en son 2000 yılında yüzde 5,9 olarak hesaplanmıştı.
 
Rosstat verileri, yılın ikinci çeyreğinde vatandaşların elde ettiği her türden gelirin toplam miktarını 14,6 trilyon ruble olarak gösteriyor (197 milyar dolar). İkinci çeyrekte gelirlerdeki düşüş oranı yüzde 8. Gazete bu oranın 1999'dan bu yana kaydedilen en keskin düşüşe karşılık geldiğini yazdı.
 
Girişimci gelirlerindeki düşüşe sebep olarak koronavirüs salgını ve alınan karantina önlemleri gösteriliyor.
 
4.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi