Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Tolmaçevo ihalesi Ant Yapı'nın

Sibirya bölgesinin en büyük şehri Novosibirsk’te bulunan uluslararası Tolmaçevo Havaalanı’nın yeniden inşasına ilişkin ilk etabın ihalesini, Rusya’daki önde gelen Türk inşaat şirketlerinden Ant Yapı kazandı.

Rus basınına yansıyan haberlere göre, ihaleye yedi şirket teklif verdi. En yüksek teklifin 14,1 milyar ruble (yaklaşık 195 milyon dolar) olduğu inşaat ihalesinde üç şirket finale kaldı: Çin şirketi “ China Railway Construction Corporation Limited (CRCC)”, Türk-Rus ortalığı “Limakmaraşstroy” ve Ant Yapı.

İhaleyi, 13,6 milyar ruble ile en uygun teklifi veren Ant Yapı’nın aldığı duyuruldu. 

Tolmaçevo Havaalanı projesinin ilk etabının 2020'de tamamlanması ve  Dünya Gençker Hokey Şampiyonası'na yetiştirilmesi bekleniyor. Böylece havaalanının yolcu kapasitesi yıllık 10 milyona çıkacak. İkinci aşama ise 2025'te tamamlanacak.

1991’den beri Rusya’da faaliyet gösteren Ant Yapı, Moscow City’den Soçi olimpiyat köyüne kadar çok sayıda önemli projeye imza attı. 

29.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi