Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Telefon numarası miras kalabilir

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'ya sunulan bir teklif, vatandaşlara telefon numaralarını mülk edinebilme hakkı veriyor. Konuyu haberleştiren Komsomolskaya Pravda gazetesi, mevcut düzenlemelere göre, telefon numaralarının milkiyetinin şu anda müşterilere ait olmadığını yazdı.

Tasarının yasalaşması durumunda cep telefonları operatörleri bir müşteri tarafından kullanılan numarayı para ödenmediği, ya da bloke olduğu gibi gerekçelerle başka bir müşteriye veremeyecek. Müşteriler numaralarını ölene kadar kullanabilecek, hatta mirasçılarına devredebilecek.

Yasayı hazırlayan milletvekillerinden Dmitri İonin, günümüzde telefon numaralarının internet üzerinden kullanılan Telegram gibi hesaplarla sıkı sıkıya ilişkili olduğunu hatırlatıyor. Buna göre, bir numaraya erişimini kaybeden müşteri, internet hesaplarına da erişimini yitirmiş oluyor. Bu ise bazı durumlarda maddi kayba uğramak demek.

Reklam ajansı Admitad'ın araştırmasına göre, geçtiğimiz yıl Rusya'da Telegram üzerinden 1,1 milyar ruble, yani 16 milyon dolarlık ürün satışı gerçekleştirildi.

Komsomolskaya Pravda'ya konuşan Dmitri İonin de yasa tasarısını Telegram üzerinden ticaret yapan vatandaşların yaşadığı sıkıntılardan hareketle hazırladıklarını söylüyor.

27.6.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi