Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Özel klinikte COVID-19 hasta kabulü

Moskova'da koronavirüs şüphesi olan tüm hastaların kaldırıldığı 40 Numaralı Kommunarka Hastanesi'nde yopunluk artarken, Moskova yakınlarındaki 650 yataklı özel bir klinik birkaç gün içinde COVID-19 hastalarını kabul etmeye başlayacağını duyurdu. "Medsi" adlı özel klinik zinciri, Pyatniskoye Şosse üzerindeki en büyük şubesini zatürre hastalarına hizmet verecek şekilde yeniden düzenleme kararı aldı.

RBC gazetesine konuşan klinik yetkilileri tesisin COVID-19 tedavisinde kullanılan tıbbi cihazlarla donatıldığını ve gerekli ilaçların temin edildiğini söyledi.

Klinikte çalışan 400 civarındaki tıp personelinin de özel bir eğitimden geçirildiği belirtiliyor. Açıklamaya göre, tesisteki solunum destek cihazı sayısı 40, yoğun bakım ünitesi ise 30 yataklı.

Şu anda Rusya'da koronavirüs hastalarını sadece devlet hastaneleri kabul ediyor.

Özel poliklinik, durumlarından kuşku duyan, 2 haftalık karantina süresini hem sevdiklerini riske atmadan onlardan uzakta, hem de konforlu ve tıbbı gözetim altında geçirmek isteyecekleri hedef kitle yapmışa benziyor. 

27.3.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi