Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Skolkovo Türk klinikleri bekliyor

Moskova Belediyesi Başkan Yardımcısı Marat Husnullin, Moskova'ya yakın ve "Rusya'nın Slikon Vadisi" olarak bilinen Skolkovo'da Türk kliniklerin açılabileceğini söyledi. Basına konuşan Husnullin, Skolkovo'da, Uluslararası Sağlık Cluster projesinin (MMK) çeşitli dünya klinikleri tarafından büyük ilgi gördüğünü kaydetti. Moskova Belediye Başkan Yardımcısı, "Dünyanın dört bir yanından şirketler kendi şubelerini burada açma olasılığı değerlendiriyor." dedi.

Husnullin, "Bu proje iyi sonuçlar veriyor, İsrail, Kore ve Fransa'daki tıp merkezleri ile anlaşmalar yapıldı. Şimdi ABD ve Türkiye'den de klinikler burada şubelerini açmayı düşünüyor" şeklinde konuştu.

Husnullin'e göre, MMK projesi, Rusya'da çeşitli hastalıkları tedavi edecek en dev, ayrıca Avrupa'daki en büyük sağlık merkezlerinden birine dönüşebilir.

MMK SKOLKOVO PROJESİ NEDİR?

MMK Skolkovo 57 hektarlık bir alanda gerçekleştirilmekte. Projenin amacı bilimsel araştırmalar yapmak, yeni tıbbi teknolojiler ve ilaçlar geliştirmek, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ülkelerinden Rusya'ya en iyi tıbbi ve eğitim uygulamalarını çekmek.

2015 yılında kabul edilen yasaya göre, bu projede yabancı tıbbi, eğitimsel ve bilimsel kuruluşlar için, kendi ülkelerindeki çalışmalarının koşullarına mümkün olduğunca yakın koşullar yaratılmaktadır. (Fuad Safarov, Moskova)

21.1.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi