Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Navalnıy: "VTB'nin patronu, gazeteci sevgilisine uçak ve yat hediye etti"

Rusya’da ünlü muhalif Aleksey Navalnıy’ın başında olduğu Yolsuzluklarla Mücadele Vakfı, ülkenin yönetici sınıfını hedef alan ve ses getiren yeni bir iddia daha ortaya attı. Vakfın hazırladığı ve Navalnıy’ın Youtube üzerinden paylaştığı “araştırma dosyası”nda, kamu bankası VTB’nin Yönetim Kurulu Başkanı 63 yaşındaki Andrey Kostin’in uzun yıllardır beraber yaşadığı bilinen sevgilisi, devlet televizyon kanalı Rossiya 1’in sunucularından 31 yaşındaki Nailya Asker-Zade’nin toplam 120 milyon değerinde özel uçağı ve yatı olduğunu iddia etti. 

Yolsuzluklarla Mücadele Vakfı, ünlü gazetecinin, “VTB ile dolaylı yoldan bağlantılı yapılar” üzerinden Moskova’da birkaç daire, “zengin muhidi” olarak bilinen Rublyovka’da bir villa ve 60’ar milyon dolar değerinde özel uçak ve yat sahibi olduğunu ileri sürdü.

Vakıf açıklamasında, “Programlarında ekonomideki zorluklardan bahseden Nailya, sonra, fiyatları Rusya’nın herhangi bir bölgesinin bütçesinden fazla olan özel uçağa ve yata biniyor. Yatlara, uçaklara, saraylara, pırlantalara nasıl sahip olduğunu kendisi çok iyi biliyor” ifadelerinde bulunuldu. Evliliği devam eden Kostin'in gazeteci Nailya Asker-Zade ile ilişkisi Rusya kamuoyunda bir sır değil.
 
Rusya basınında da geniş yer bulan iddialara daha sonra bir yenisi daha eklendi ve Başbakan Medvedev'in eşi Svetlana Medbedeva'nın da seyhahatlerinde özel uçak kullandığı iddiası ortaya atıldı. 
 
5.12.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi