Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Putin: "Hırsızlık yapma, hepsi bu"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede çok sayıda yabancı şirkette hissedar olan ünlü ABD’li yatırımcı Michael Calvey’nin yolsuzluk iddiasıyla tutuklanmasıyla ilgili ilk defa kamuoyu önünde yorum yaptı.

Rossiya 24’ün haberine göre, St.Petersburg Uluslararası Yatırım Forumu’nda konuşan Putin, Calvey davasında “yargıya güvenilmesi gerektiğini “söyledi.

Taraflara sağduyulu şekilde gelişmeleri takip etmeleri çağrısı yapan Rus lider, “Hem iş dünyası, hem de devlet yasal mevzuata göre hareket etmeli, yasalara saygılı olmalı. Hırsızlık yapma, düzgün davran, hepsi bu kadar” dedi.

Hükümetin ve bizzet kendisinin bu davayla ilgilendiğini belirten Putin, mahkemenin adil bir karar vereceğine inandığını söyledi. 

Putin, Rusya’nın son dönemde iş dünyasına yönelik cezaların hafifletilmesi yolunda adımlar attığını da sözlerine ekledi.

Rusya’nın en eski yabancı yatırımcılarından ABD’li işadamı Michael Calvey, 2,5 milyar ruble tutarında yolsuzluk yaptığı iddiasıyla geçen Şubat ayında tutuklanmıştı. Ev hapsinde tutulan ünlü yatırımcının tutuklanmasına, Sberbank’ın patronu German Gref ve Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin’in de dahil olduğu birçok etkili isim tepki göstermişti.

8.6.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi