Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Telefondan tablete: Kiralama zamanı

Rusya'da popüler akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar modellerin yüzde 12 ile 42 arasında değişen oranlarda pahalandı. Komsomolskaya Pravda gazetesi, fiyat artışları nedeniyle cihaz kiralamaya gösterilen ilginin arttığını yazıyor.
 
Gazetenin araştırmasına göre, örneğinde Samsung Galaxy Z Fold 3 model bir telefonu günlük 3 bin 578 rubleye (59 dolar) kiralamak mümkün. Telefonun şu anda Rusya satış fiyatı 169 bin ruble (2 bin 780 dolar).
 
Telefonların günlük kiralama ücretleri 158 ile 3 bin 578 ruble arasında değişirken dizüstü bilgisayarlar için bu aralık 402 - 4 bin 1 ruble şeklinde.
 
Ancak Moskova'da kiralama hizmeti veren bir firma, müşterilerin yalnızca telefon ve bilgisayar kiralamadıklarına dikkat çekti. Buna göre, koşu bandından matkaba kadar hemen her türlü cihazı kiralamak mümkün.
 
Firma yetkilisi Yevgeni Şevelev, örneğin ailelerin heveslerinden emin olmadıkları çocuklarına gitar satın almak yerine kiralamayı tercih ettiğine dikkat çekiyor.
 
13.9.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi