Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

ABD'li elçiden 'savaş' uyarısı

ABD'nin, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) büyükelçisi Michael Carpenter, Viyana'da perşembe günü gerçekleşen Rusya görüşmesi sonrasında yaptığı açıklamada, Batı'nın Moskova ile gerilimde bir tırmanış olabileceği ihtimaline hazırlıklı olması gerektiğini söyledi ve "savaş çağrılarının yüksek olduğu" uyarısında bulundu.
 
57 ülkeden oluşan AGİT nezdindeki ABD Daimi Temsilcisi Michael Carpenter, son görüşmelerin ardından gazetecilere verdiği demeçte, ABD'nin etki alanları veya ulusların kendi ittifaklarını seçme hakları üzerinde kısıtlamaları kabul etmeyeceğini söyledi.
 
VOA'nın haberine göre Carpenter, "Şu anda Avrupa güvenliğinde bir krizle karşı karşıyayız. Savaş tamtamlarının sesi yüksek geliyor ve söylem oldukça keskin bir hal aldı" dedi.
 
Carpenter, Rusya'nın Ukrayna sınırına yakın 100 bin asker, gelişmiş silahlar, topçu sistemleri, elektronik savaş sistemleri ve mühimmat yığmasının "Rusya'nın niyetinin ne olduğu konusunda birçok soruyu gündeme getirdiğini" söyledi.
 
ABD’nin AGİT büyükelçisi, "Bunu çok ciddiye almalıyız. Bir tırmanış olabileceği ihtimaline hazırlıklı olmalıyız” dedi.
 
14.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi