Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

İnşaat sektörüne iyi haber: Putin'e 'İtici gücümüz olacak' brifingi

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın CEO’su German Gref, ipotekli konut kredilerinin ve inşaatların ülkede ekonomik büyüme için itici güç olabileceğini öngördü.
 
Rus medyasında yer alan habere göre Gref, Başkan Putin ile bir araya geldiği toplantıda inşaat malzemelerine olan talebin yakında artışa geceğini tahmin etti.
 
İnşaat sektörünün genel olarak Rusya’da ekonomik büyümeyi teşvik edeceğini öngören Gref, "İpoteklerin GSYH'ye oranı Rusya'da bugün hala çok düşük seviyede. Bu, benzer talep seviyesindeki ülkeleri yakalamak için, halkın ipotek kredi borçlarının 2,5 kat artmasına imkan tanıyor" dedi.
 
Önümüzdeki yıllarda inşaat ve inşaat mazemeleri sektöründe büyük ölçüde talep artışı beklendiğini belirten Gref, metal fiyatlarındaki büyük artşını devam etmemesi halinde, ipotek ve inşaatların ekonominin önemli iticici güçlerinden biri haline geleceğini belirtti.
 
Merkez Bankası verilerine göre, Rusya'da bankalar Ocak-Ağustos 2021 döneminde toplam 3,56 trilyon ruble tutarında  konut kredisi dağıttı. Bu, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 52 daha fazla. 
 
27.10.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi