Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

"Yaz gelse de işi bıraksam!"

Rusya'da kriz öncesi "iyi zamanlarda" çok yaygın bir alışkanlık olan "yaz başında işten istifa edip, tüm yazı tatille geçirip sonbaharda iş arama" pratiği eskisi kadar kolay ve yaygın olmasa da hala geçerliliğini koruyor. Ancak ekonominin iyi zamanlarda kalifiye eleman açığı had sahfada olduğu için kolay başvurulan bu yöntem, artık "mutlu bir azınlık" tarafından göze alınabiliyor.
 
İnsan kaynakları portalı Zarplata.ru'nun anketine katılanların yüzde 9'u yaz başlangıcında çalıştıkları işten ayrılmak niyetinde olduklarını söyledi.
 
Yüzde 11'lik bir kesimse son kararını vermemekle birlikte bu seçeneği değerlendirmekle meşgul. Ankete katılanların yüzde 38'i "kenarda birikmiş param olsa işimi bırakabilirdim" cevabını veriyor.
 
Araştırmaya göre, yazın işten ayrılma eğilimi yüzde 67 ile kadınlar arasında daha yaygın. Kadınların motivasyonu genellikle eylül ayında okula başlayacak çocuklarıyla daha fazla ilgilenmek. Erkekler ise mevsimlik işler nedeniyle yazın işten ayrılma yoluna gidiyor.
 
Ankete katılanlar arasında yüzde 2'lik bir grup yazın çalışmayı sevmediğini ve her yıl yaz gelmeden muhakkak mevcut işlerinden ayrıldıklarını beyan ediyor.
 
28.5.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi