Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Ukrayna ve Rusya kripto para alımında lider: Ne kadar yatırdılar?

İzvestiya gazetesi, 2020 yılında Rusya vatandaşlarının kripto para birimlerine yaptığı yatırımın iki kat artarak 65 milyon doları geçtiğini yazdı. Uluslararası kripto para birimi alım satım platformu Paxful'un açıkladığı verilere göre, Rusya'da en çok ilgi gören kripto para tüm dünyada olduğu gibi bitcoin.
 
Rusya vatandaşlarının sadece şubat ayının ikinci haftasında bitcoin alımı için harcadığı miktar da 16 milyon ruble (214 bin dolar) ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Paxful üzerinden kripto para birimi işlemi yapan Rusya vatandaşlarının sayısı ise 35 bin civarında.
 
Paxful'un iş ortağı Chainanalysis'in verileri de, 2020 yılında nüfusuna oranla en çok kripto işlem yapan vatandaşa sahip iki ülkenin Ukrayna ve Rusya olduğuna işaret ediyor.
 
İzvestiya'ya konuşan uzmanlar, Rusya'da emlağa yatırım yapmak için yüklü miktarda kaynağa ihtiyaç olduğunu, Rusyalıların bir enstruman olarak hisse senetlerine ise alışkın olmadığını belirtiyor. Bu bakımdan, kripto para birimleri özellikle genç ve teknolojiye açık nüfus için ideal bir yatırım aracı olma özelliğinde.
 
Bitcoin son olarak 20 Şubatta yeni bir rekor kırarak 57 bin 500 dolardan işlem görmüştü. Dün gece ise fiyatı, 54 bin dolar civarındaydı.
 
23.2.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi