Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da iPhone satışlarında şok düşüş

Apple'ın yeni telefonları, Rusya pazarında ummadığı bir darbe aldı. Yeni modeller iPhone 12 ve 12 Pro, Rusya'da ilk iki haftada sadece 48 bin adetlik satış rakamı elde edebildi.
 
Kommersant gazetesi bu sayının, 2019'da piyasaya sürülen iPhone 11 ve 11 Pro ve 2017'de çıkan iPhone X modellerinin ilk iki haftada yakaladığı satış rakamlarından 3 kat daha düşük olduğunu yazıyor.
 
Söz konusu iki haftada Rusya'da satılan her 100 bin telefondan sadece 30'u iPhone modellerine ait. Bu oranın en yüksek olduğu şehir 100 binde 34 ile Moskova. iPhone'un popülaritesinin en yüksek çıktığı ikinci federal bölge 100 binde 30'luk oranla Çeçenistan.
 
Sektörel analistler, iPhone satışlarının çakılmasına sebep olarak yüksek fiyatın yanı sıra stok miktarının sınırlı oluşuna işaret ediyor. Pandemi döneminde insanların tasarruf etmek amacıyla telefonlarını mümkün olduğunca uzun süre kullanma eğiliminde olmalarının da satışların düşük çıkmasında etkili olduğu belirtiliyor.
 
iPhone 12'nin Rusya satış fiyatı 79 bin 990 rubleden başlıyor (8 bin 388 TL). 12 Pro modelinin baz fiyatı ise 99 bin 990 ruble (10 bin 486 TL).
 
5.12.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi