Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Daça 'out', daimi ikamet için villa 'in'

Moskova yakınlarında bir villa (kotej) satın almak için ortalama 17 milyon rubleyi (224 bin dolar) gözden çıkarmak gerek. Emlak acentesi INKOM-Nedvijimost, artan talep nedeniyle üçüncü çeyrekte şehir çevresinde tüm konut türlerinde ortalama fiyatın 3,2 milyondan 3,8 milyon rubleye (50 bin dolar) yükseldiğini açıkladı.
 
Üçüncü çeyrekte en çok gerçekleşen satışlar "uçastki bez podryada" tabir edilen ve mülk sahibinin üzerinde istediği plana göre inşaat yapmasına izin veren parseller oldu. Tüm satışların yüzde 79'una karşılık gelen bu parsellerin ortalama fiyatı 1,5 milyon ruble.
 
İkinci sırada yüzde 10'luk pay ve 17 milyon rublelik ortalama bedelle kotej satışları geliyor. Az katlı binalarda daire satın alanların oranı ise yüzde 7. Bu dairelerin ortalama fiyatı ise 4,4 milyon ruble.
 
Bunları yüzde 3'lük pay ve 17 milyon rublelik fiyat ortalamasıyla "town house" tabir edilen bitişik nizamda inşa edilmiş müstakil evler izliyor. Tüm satışların yüzde 1'lik bölümü de dublekslere ait.
 
Analistler, Moskova çevresinde gerçekleşen satışların son bir yılda yüzde 36 arttığına dikkat çekiyor. Buna göre, müşterilerin daçalardan ziyade daha konforlu bir seçenek olarak kır evlerine yönelmesindeki en büyük etken koronavirüs salgını.
 
21.11.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi