Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya'da inşaat sektöründe ne değişti?

Rusya’da koronavirüs salgını sonrası başlayan kriz ve kısıtlamalar, gayrımenkul yatırımcısı şirketleri yeni projelerini rafa kaldırmaya itiyor. Alışveriş merkezi projelerinden vazgeçen bazı şirketler, konut inşaatına yöneldi.

Kommersant gazetesinin haberine göre, Moskova’da Kaşirskoye Şosse’de yaklaşık 30 bin metrekare büyüklüğünde AVM projesinden vazgeçen Gremm Group, bunun yerine 50-60 bin metrekarelik konut projesinin hazırlıklarına başladı.
 
Gazeteye bilgi veren bir kaynak, AVM projesini iptal eden şirketin Kaşirskoye Şosse’de 2 hektarlık bir araziyi elden çıkardığını ve bu satıştan 670 milyon ruble gelir elde ettiğini aktardı. Bu arazide daha önce 12 bin 500 metrekare büyüklüğünde bir fabrika binasının yer aldığı belirtildi.
 
Knight Frank Ticari Emlak Müdürü İrina Artemova, yakınlarda bulunan Good Zone ve Varşavskiy alıveriş merkezleri ile salgın şartlarında rekabete girmekten çekinen Gremm Group’un AVM projesinden vazgeçtiği yorumunu yaptı. Şirket yetkilisi, konut projesinin bugünkü şartlarda daha karlı olduğuna dikkat çekti. 
 
Accent Capital şirketi analisti İgor Talalov, konut projesinin yatırım maliyetinin 5,5-6 milyar ruble civarında, dairelerin en düşük metrekare fiyatının ise 230 bin ruble olmasının tahmin edildiğini söyledi. 
 
11.10.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi