Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Zirveden sonra Rusya, Belarus sınırındaki rezerv gücünü geri çekti

Rusya-Belarus sınırında bulunan Rus askeri birliklerden oluşturulan rezerv gücü, kalıcı görev yerlerine geri döndü. Rus devlet televizyonu Rossiya 24'ün canlı olarak yayınladığı görüntülere göre Rus rezerv gücü askerleri otobüslerle ve personel taşıyıcılarla kalıcı görev yerlerine intikal etti. Rus askerleri taşıyan otobüs ve personel taşıyıcılara çakarlı zırhlı araçların eşlik ettiği görüldü.

Bu gelişme, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Belaruslu mevkidaşı Aleksandr Lukaşenko'nun dün Soçi'de gerçekleştirdikleri zirvenin bir sonucu.

Rusya ve Belarus liderleri arasındaki görüşmenin ardından açıklama yapan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, görüşmenin önemli sonuçlarından birinin, Rusya-Belarus sınırında bulunan Rus askeri birliklerden oluşturulan rezervin kalıcı görev yerlerine geri çekilmesi olduğunu vurgulamıştı.

Peskov, "Soçi'de iki devlet başkanı arasındaki görüşmenin önemli bir sonucu, Rusya-Belarus sınırının yakınında oluşturulan Rus kolluk kuvvetleri ve Ulusal Muhafız rezervinin lağvedilip askerlerin kalıcı görev yerlerine çekilmesi konusunda anlaşma sağlanması" ifadelerini kullanmıştı. (Sputnik)

15.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi