Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya-Japonya arasında 550 milyon dolara yüksek hızlı internet hattı

Rusya’nın devlet telekomünikasyon şirketi Rostelekom, Avrupa ile Asya arasında güvenli internet trafiğini sağlamak için büyük çaplı bir projeye hazırlanıyor. Ria ajansına açıklamada bulunan Rostelekom Genel Müdürü Mihail Oseyevskiy, Rusya’nın en batısından başlayarak doğuda Vladivostok’a, oradan da Hong Kong ile Japonya’ya uzanacak yüksek hızlı iletim kablosu hattı kurulması için çalışmalara başlandığını söyledi.

 
Dünyada internet üzerinden veri trafiğinin giderek arttığına işaret eden Rus yetkili, “Avrupa ve Asya arasında güvenli trafik en kolay Rusya üzerinden sağlanabilir. Yabancı ortaklarımız projeye büyük ilgi gösteriyorlar” dedi.
 
Proje maliyetinin 40 milyar ruble (550 milyon dolar) olacağı bilgisini veren Oseyevskiy, hatların kapasitesinin yarısının Rusya’nın ihtiyaçları için kullanılmasının, ayrıca proje sayesinde Rusya’nın ham madde dışı ihracat geliri elde etmesinin planlandığını kaydetti.
 
7.8.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi